Haber

Fransız gazetesinden Paris olaylarıyla ilgili skandal açıklamalar: Irkçı suçun arkasında Türkiye’nin gölgesi var

Fransabaşkenti Paris 23 Aralık’ta Ahmet Kaya Kültür Merkezi yakınında 69 yaşındaki bir kişinin rastgele ateş açması sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı. Saldırının ardından Paris sokakları karıştı. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan terör örgütü PKK yandaşları polisle karşı karşıya geldi. Fransız medyası ise suçu Türkiye’ye atmaya çalıştı.

TÜRKİYE’YE YANLIŞ

Kurtuluş Gazetesi iddiaya ilişkin yaptığı haberde Türkiye’nin şüphesine ilişkin açıklamalar paylaştı. Skandal ifadelerin yer aldığı haberde, “Irkçı suçun arkasında Türkiye’nin gölgesi var” denildi. Ayrıca haber içeriğinde saldırının arkasında “Türk iç servislerinin” olabileceği yazıldı.

31 POLİS YARALANDI

Öte yandan olaylarda kenti birbirine yaklaştıran PKK terör örgütü yandaşları kaldırım taşlarını sökerek polise fırlatırken, araçları da devirerek ateşe verdi. Polis göstericilere göz yaşartıcı gazla karşılık verdi. Çıkan olaylarda 31 Fransız polisi yaralandı.

“YABANCILARA KARŞI PATALOGİK NEFRETİ”

Fransız basınının Paris Başsavcılığı’nın açıklamasına dayandırdığı haberde, 69 yaşındaki Fransız saldırganın tutukluluğu sırasında “yabancılara karşı patolojik nefret” beslediğini de itiraf ettiği bilgisi yer alıyor. Zanlının, saldırının olduğu gün Paris’in göçmenlerin çoğunlukta olduğu bir banliyösü olan Saint-Denis’e yabancıları öldürmek için gittiğini de söylediği, planladığı saldırıdan, orada çatışmalar olduğu için vazgeçtiği belirtildi. oradaki birkaç kişi ve kıyafetleri, silahının şarjörünü yeniden doldurmasına izin vermiyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu