Haber

Kırşehir Belediyesi 19 Mayıs’ı Suavi konseriyle kutlayacak

Kırşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporRamazan Bayramı’nı Cacabey Meydanı’nda saat 19.00’da başlayacak Suavi konseri ile kutlayacak.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla şu açıklamayı yaptı:

“104 yıl önce Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu topraklarını işgal ve baskıdan kurtarmak, tam bağımsız ve özgür bir ülke kurmak ülküsüyle Samsun’a çıkışı, milletimizin kaderini değiştiren, yolumuza ışık tutan tarihi bir başlangıçtır.

19 Mayıs 1919’da başlayan bu tarihsel seyirde, toprakları zorla alınmak, halkı zincire vurulmak ve geleceği yok edilmek istenen milletimiz, kendi kaderini de eline almış ve varoluş mücadelesine başlamıştır. ‘Ya istiklal ya ölüm’ sloganıyla.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı kurtuluşun başlangıcıdır. Milli Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için Samsun’da Anadolu topraklarına ayak bastığı 19 Mayıs 1919’un değeri nedeniyle bu günü Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşları tarafından bayram ilan edilmiş ve bu bayramı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e armağan etmiştir. türk gençliği

Atatürk’ün bu bayramı armağan ettiği geleceğimiz ve umudumuz olan gençlerimizin istiklale, Cumhuriyet’e, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve 19 Mayıs ruhuna her zamankinden daha fazla sahip çıkacaklarına inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, böylesine anlamlı bir günde başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsız bir Türkiye armağan eden Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Kırşehir Belediyesi tarafından Cuma günü saat 19.00’da Cacabey Meydanı’nda verilecek olan Suavi Konserine tüm hemşerilerimizi bekliyorum.

geredeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu